تبلیغات
آرایشگران - روش های داشتن ناخن های زیبا

به این وبلاگ خوش امدید.امیدوارم كه لحظات خوشی را با ما سپری كنید.هرگونه انتقاد و یا پیشنهاد خود را با ما از طریق لینك تماس با ما برای ما ارسال كنید.

مكث تمپ | طراح بهترین قالب های رایگان وبلاگ و وبسایت
اهمیت فوق العاده مو برای بشر را می توان  از چند زاویه  مورد بررسی قرارداد :

مو
1) مو دارای  تأثیر بسیار زیادی در روابط اجتماعی بین انسان ها است.  از نگاه اکثریت افراد جامعه اشخاص کم مو یا طاس بصورت افراد پیر،  مسن  و کم بنیه به نظرآمده و این امرگاهی حتی در ترقی درجه  شغلی  فرد نیز دخالت مستقیم دارد. کسانی که مو داشته ولی دارای موهای زشت و بد منظره هستند هم معمولاً نمی توانند در جامعه بخوبی ظاهرشده و از برخورد با دیگران امتناع می کنند. این مسئله موجب  شیوع  بیشتر افسردگی در این افراد  شده و از میزان موفقیت های شغلی و اجماعمو مو و اهمیت آنی آنان می کاهد.

مو

2)مو درآنچه که هرشخص بعنوان تصویری از بدن در ذهن خود دارد و نیز اعتماد و احترام به نفس وی نقش بسیار مهمی را ایفامی کند. می توان گفت که هیچ قسمت دیگری از بدن مثل مو نیست که بتوان آن را به این سادگی و  فوریت تغییرداد و یا آن را دستکاری کرد.

شخص می تواند در عرض مدت کوتاهی موهایش را کوتاه یا بلندکند، موج دار (فر) و یا صاف نماید، شانه کند، به آنها حالت  و مدل بدهد، رنگ کند و یا بی رنگ (بلیچ) نماید و یا اینکه موهایش را ببافد و خلاصه  هر مدلی که بخواهد به موهایش بدهد و برخلاف خالکوبی و سوراخ کردن قسمت های مختلف بدن، تغییراتی که به موها می دهیم را می توان  بلافاصله از بین برد.

3) موهای سر را نمی توان با لباس پوشانید یعنی کاملاً در معرض دید هستند و لذا معمولاً موی انسان اولین مشخصه ای است که دیگران به آن دقت کرده و در غالب موارد نخستین و مهم ترین بخشی از مشخصات ظاهری فردکه به آن اشاره می شود، موهای فرد و موارد در رابطه  باآن می باشد. 

4) شیوه آرایش و مدل موهای هر فرد علامتی از طبقه اجتماعی، حرفه ای، فرهنگی و مذهبی وی بوده و با نگاه کردن به موی شخص می توان فهمیدکه تصورات ذهنی وی نسبت به خودش و دیگران به چه میزان است.

5) مو وسیله مهمی برای ابراز وجود شخصی انسان در اجتماع بوده و از دست دادن آن میتواند موجب کاهش اعتماد به نفس و در مواردی  بروز ناامیدی گردد. بنابراین مو برخلاف ظاهر ساده و معمولی اش یک ارگان بسیار باارزش و پیچیده می باشد.

6) مو نقش بسیار مهمی از نظر تعیین سن و وضعیت کلی سلامتی شخص دارد زیرا موهای سالم  و پرپشت فرد را جوان تر و سرحال تر نشان می دهد. البته نشانه های دیگری هم برای این مسایل وجود دارند از قبیل وضعیت پوست، شفافیت چشم ها، توده عضلانی فرد و طرزرفتار وی ولی فرق این ها با مو دراین است که همه این نشانه ها را می توان با طرز لباس پوشیدن تغییر داد ولی موها درمعرض دید مستقیم و عریان دیگران بوده و اثرآن به مراتب بیشتر می باشد. یک سر پر از موهای مشکی و سالم همیشه علامتی ازجوانی، بشاش بودن و در نگاه دیگران خوش تیپ بودن فرد است.

وقتیکه موی سر مردی خاکستری (سفید) شده و یا می ریزد معمولاً طرز تلقی جامعه و افراد نسبت به وی تغییر می کندکه می تواند مثبت و یا منفی باشد. ممکن است اشخاص دیگر در مورد فردی که طاس شده است اینطور فکر کنندکه آماده شروع زندگی، کارکردن و تولید مثل می باشد و بطور کلی مرد شده است یا اینکه پیر و از کار افتاده شده، از مردانگی کافی برخوردار نیست  و توانایی های سابق خود را  ندارد.
 
saeed khanzadeh
جمعه 28 بهمن 1390

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به آرایشگران - روش های داشتن ناخن های زیبا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است .
طراحی شده توسط : مكث تمپ
مکث تمپ | قالب های رایگان وبلاگ | قالب های بلاگفا | قالب های میهن بلاگ | قالب های پرشین بلاگ | قالب های بلاگ اسکای | قالب های دیتالایف | پوسته های وردپرس | ام گرافیك | M Graphic | تك پی اس دی